Integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav

liis-orav-remedyway

Olen lõpetanud Annely Sootsi Tervisekooli ning täiendanud end erinevatel kursustel ja koolitustel nii kodu- kui välismaal toitumis- ja loodusravi, nutrigenoomika ja biomeditsiini vallas.

Pakun individuaalseid konsultatsioone, menüü analüüsi ning soovitusi immuunsüsteemi tugevdamiseks ja kõrgema energianivoo saavutamiseks. Samuti annan holistilist toitumisalast nõu erinevate tervisehäirete ja krooniliste haiguste medikamentoosse ravi toetamiseks.

Pean tervise- ja toitumisloenguid, kirjutan Toitumistarkuse blogi  ning teen  kaastööd mitmetele internetiportaalidele ja ajakirjadele. 2017. aastal ilmus ka minu raamat Toida oma tervist”, mis sai lugejatelt väga hea vastukaja ja jõudis ka aasta loetumate terviseraamatute hulka. Oma soovitustes lähtun terviktoidust, loodusravist, biokeemilistest seaduspärasustest ja headest mõtetest.

Olen kolme energilise ja terve lapse õnnelik ema. Toidu energeetilise tähtsuse teadvustamiseni jõudsin aastaid tagasi läbi isikliku ja väga valusa kogemuse. Need õppimisaastad on olnud täis suuri avastusi ja ka alandlikuks tegevat äratundmist sellest, kui vapustavalt terviklikuks oleme loodud ja kui kerge on seda tervikut lõhkuda.

südame loeng foto

Samas ei olene meie organismi heaolu ainult toidust. Paljud, esmapilgul triviaalsena tunduvad valikud võivad mõjutada meie tervist samaväärselt või rohkemgi.  Olgu selleks siis turvalisena reklaamitavad olmekemikaalid, kosmeetika, intensiivpõllumajandusega kaasnevad toksiinid või toitu lekkivad pakendimürgid. Keskkondlik džungel meie ümber täieneb päev päevalt sünteetiliste molekulidega, mille mõjust tervisele saame teada alles aastaid hiljem.

Nii oma loengutes kui kirjutistes  kajastan ühe osana alati ka just antud temaatikat, et oskaksime teha nii meid ennast kui keskkonda säästvaid jätkusuutlikke valikuid.

Usun tingimusteta keha iseparanemise võimesse. Loodusliku toidu, informeeritud valikute, hea energia  ja õige suhtumisega saab leevendada pea kõiki tervisemuresid. Olen hea meelega teejuhiks sellel põneval ja tänuväärsel teekonnal.

Liis Orav,  integratiivne terviseterapeut-toitumisnõustaja

NB! Individuaalse nõustamise soovist saab kirjutada Liis@toitumistarkus.ee või registreeruda kodulehel.

Minu klientide edulugudega saab tutvuda  siin.

Minu  mõtteid toidust ja tervisest  saab kuulata Raadio 2  saates  “Hallo, Kosmos”  “Kuidas end terveks süüa?”Teine jätkusaade on kuulatav sellelt lingilt.

liisu loengud

kirna mõis 1

liisu loengul