Gordon Ramsay soovitab: kahest koostisosast koosnev ülilihtne brokoli supersupp

Ei mingit peenutsevat valget veini, mahebroileri puljongit ega 25 ülikallist ja tundmatut koostisosa… Lihtsalt brokoli ja vesi, vesi ja brokoli ja valmibki supp, mis võib vabalt keele alla viia.

Kuna tegu on kiire supiga, siis pole kokkajal aega ka brokoli tervistavate omadustega väga pikalt tutvuda. Piisab, kui teada, et brokoli sisaldab rikkalikult beta-karoteeni (A-vitamiini eelainet, mis on kasulik nii  silmade, luude kui limaskestade tervisele ning aitab ühtlasi ära hoida kevadist päikesepõletust), immuunsüsteemi toetavat antioksüdanti C-vitamiini, ohtralt rauda ja kaaliumi ning külluslikult kaltsiumit, mis on oluline nii luudele-hammastele kui normis vererõhule. Lisaks on brokoli täis vereloomet toetavat foolhapet ja maksale-nahale kasulikku väävlit. Brokolis on palju kiudaineid, mis aitavad normaliseerida soolte tööd ja kiirendada ainevahetust, samuti on see kapsaline tuntud oma vähivastaste omaduste poolest.

Valmistamisõpetus:

Vali tumeroheliste kinniste õisikutega värske ja krõmps brokoli ja lõika õisikud varre küljest. Lase vesi potis keema ja lisa sinna mineraalide rikast meresoola – chef Ramsay toonitab, et õige on lisada soola just keeduveele, mitte hiljem supile! Puista õisikud vette ja keeda brokolit kaanega kaetud potis ca 3-4 minutit, kuni nuga õisikutest kergelt läbi libisema hakkab. Kaanega kaetud potis keeb brokoli kiiremini ja paremini säilib ka selle intensiivne roheline värvus.

Kurna õisikud ja jäta keeduvesi alles – see on brokoli kõrval supi teine võtmekomponent. Pane keedetud brokoliõisikud blenderisse ja täida blender poolenisti brokolist allesjäänud keeduveega. Just kuumalt blenderdatud brokoli tagab supi ülikreemja konsistentsi, justnagu sisaldaks see veel mingit salajast osist.
Lisa vajadusel täiendavalt meresoola ja imeline supp ongi valmis.

Serveerimisel võid taldriku põhja panna mõned Kreeka pähklid ja nende peale suussulavad kitsejuustu viilud. Tõsta supp taldrikule ja piserda sellele paar tilka kvaliteetset ekstra virgin oliivõli. Voila!

Kes ütles, et tervislik toitumine on tüütu ja vaevarikas?

Gordon Ramsay lennukast kokakunstist ja tervisliku brokolisupi kiirest valmimisest võid lasta end innustada siin: