Salapärane taustajõud tänapäeva haiguste taga

vass3

Mis on see ühine tegur, mis seob depressiooni ja ärevushäireid,  hormonaalseid probleeme ning vähki?  Lisaks võib loetellu kaasata ka  tähelepanu- ja hüperaktiivsushäire,  agressiivse käitumise, migreenihood ning  vastupandamatud  söömasööstud.

Vastuseks on, et kõik eelnimetatu  on seotud veresuhkru tasakaalutusega, süstikuna üles-alla tuhiseva  liigkõrge ja liigmadala veresuhkru tasemega (hüper- ja hüpoglükeemiaga).

On tõsi, et veresuhkru temaatikat  peetakse ikka ja alati vaid diabeediga seotuks, samas kui tegelikult on tegu hoopis laiemalt  levinud probleemiga, mis  toidab muuhulgas ka meeleolukõikumisi, väsimust ja energiapuudust.  Pole olemas ühtki ülekaalu juhtumit,  mille taga ei hiiliks kikivarvul veresuhkru tasakaalutus, seda isegi juhul, kui diabeedi diagnoosi pole.  Ka tänapäeval  nii sagedaseks muutunud viljastumisprobleemid  on sageli  tingitud veresuhkru äkkhüpetest, mis puhuvad omakorda  tugevalt tuult hormonaalsete korratuste purjedesse. Säästetud pole ka mehed, kelle testosteroon veresuhkru tasakaalutuse tingimustes kehale mittekasutatavasse vormi pakitakse, samas kui kõhupiirkond järjest ümaramaks paisub.

sugary

  1. a Harvard Medical School poolt tehtud uurimuses leiti, et naistel, kes sõid teismelistena  valdavalt kõrge glükeemilise indeksiga toite,   oli hiljem suurem tõenäosus haigestuda  rinnavähki.  Niisiis saame me kõik säästa  kehalisest viletsusest nii iseennast kui oma lapsi, kui õpime tegema  valikuid, mis  meie organismile rohkem meeltmööda oleksid.

Kui antud teema huvi pakub, siis oled teretulnud juba sel laupäeval Tallinnas aset leidvale seminarile, kus räägime toidust, millega kehas tasakaalu taastada.  Samuti tuleb juttu  teadusuuringutes tunnustust leidnud üllatavalt käepärastest  looduslisanditest, mis  toimivad ravimitega samaväärselt või veelgi paremini. Oled oodatud!  Rohkem infot piletite kohta leiab siit.

mandel