Hädas soolatüügastega? See imelihtne lahendus töötab pea alati!

Soolatüükad on inetud ja tekitavad piinlikust. Loomulikult võib neid ravida ka toiduga immuunsüsteemi ergutades või vereurmarohu-võilille mahlaga hõõrudes, kuid kui  olete seda juba  tulutult teinud ning teie pingutused pole vilja kandnud, siis tutvustame nüüd lahendust, mis mujal maailmas võrdlemisi populaarseks on saanud.

Teisisõnu, tehke Mac Gyverit 🙂  ja võite kindel olla, et asi on lahendatud! Ühtlasi on see tunduvalt odavam, kui käia krüoteraapias või osta apteegist erinevaid preparaate. Ja mis peaasi, tegu on teaduslikult tõestatud faktiga, mitte „naised saunas rääkisid“ jutuga.

Nimelt leidsid ka Tacomas, Washingtonis asuva Madigan Army Medical Center uurijad, et tegu on töötava lahendusega ning et just väiksemate laste jaoks on soolatüügaste sel moel eemaldamine vähem valulik ja hirmutav. Uuring avaldati ajakirjas Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine. Nimelt tuleb soolatüügaste eemaldamiseks kasutada tavalist TEIPI!

Teibi kasutamine töötas isegi paremini kui krüoteraapia, soolatüükavabaks sai 85% teibikasutajatest, samal ajal kui krüoteraapia toimis vaid 60% juhtudest. Enamus teibitud soolatüükaid kadus 28 päevaga, samal ajal kui krüoteraapia patsiendid vajasid kahte raviseanssi, vähemalt kahe nädalase vahega. Uurijad leidsid, et kleeplindiravi stimuleerib patsiendi immuunsüsteemi aktiviseeruma ning seeläbi soolatüügastega intensiivsemalt võitlema.

Selleks, et teibiteraapia töötaks, peab seda tegema korrektselt. Teibitükk peab katma nahka soolatüükast pisut laiemalt, kuid mitte liiga laialt, vastasel juhul võib see hakata  ärritama tüügast ümbritsevat tervet nahka. Teip (tugev veekindel kleeplint, inglise keeles duct tape) peab soolatüükale jääma korraga kuueks järjestikuseks päevaks, seejärel tuleb teip eemaldada. Soolatüügast tuleb vees leotada ja õrnalt pimsskiviga hõõruda ning seejärel üheks ööks katmata jätta. Järgmisel hommikul tuleks soolatüükale peale asetada uus kleeplindi tükike. Kui teip vahepeal ära juhtub tulema, peaks selle koheselt uue tükiga asendama.

Sama rutiin töötab suurepäraselt ka konnasilmade puhul.

P.S. Teraapia ei tohiks kesta kauem kui kuu aega, kui soolatüügas selleks ajaks kadunud pole, peaks otsima teisi lahendusi. Kangekaelsed soolatüükad võivad vahel viidata ka tõsisele immuunsüsteemi puudulikkusele, mida lihtsa kleeplindiga loomulikult pole võimalik kõrvaldada.