Neli taimset ekstrakti, mis toimivad sama efektiivselt kui sünteetilised ravimid

looduslikudPaljud   lisandid, mida tervisepoodides ja apteekides müüakse,  ei  toimi tegelikult nii efektiivselt, kui meile muljet jätta  tahetakse. Samuti on müügil suur hulk lisandeid, mis on parema hinna huvides tehtud odavast ja ebakvaliteetsest algainest või müüakse neid viletsa biosaadavusega vormides.  Looduses teatavasti vitamiine isoleeritud  kujul ei eksisteeri, seega  tuleb organismil tükk aega tööd teha ja rakke n.ö. veenda, et need   isolaate  üldse  omastaksid.  Sünteetilistel vitamiinidel on parimal juhul  vaid 50% naturaalsete vitamiinide efektiivsusest ja vastupidiselt ootustele  suruvad need sageli maha organismi võimet toidus olevaid vitamiine absorbeerida.

Vahel unustatakse ka  tõsiasi, et taimseid lisandeid ja vitamiine tuleb võtta pikka aega, et need kehale ka tegelikku toimet avaldada jõuaksid.  Kui teha vaid lühike kuur, on kerge lisandi tõhusus  olematuks kuulutada  ning  kogu loodusravi  „puukallistajate“ pettuseks tembeldada.

Mõned lisandid toimivad seevastu  tõeliselt efektiivselt –  nende väekust  ja toimekiirust võib võrrelda farmakoloogiliste ravimitega. Järgnevalt olgu  ära toodud neli lisandit, mis ravimitööstusele oma efektiivsuse ja toimekiirusega silmad ette teevad. 

Küüslauk alandab tõhusalt vererõhku

küüslauk

Küüslauk oli teada-tuntud meditsiiniline taim juba vanade kreeklaste ja roomlaste  aegu. Küüslaugu toimeaine allitsiin võib alandada kolesterooli lausa 10-15 % võrra. Veelgi märkimisväärsem on küüslaugu võime alandada vererõhku.

210 patsiendiga tehtud uuringus alandas küüslauk vererõhku efektiivsemalt kui vererõhuravim Atenolol.  Küüslauk on ka efektiivne immuunsuse tõstja ja viirustega võitleja.  Küüslauk vähendab viirustesse  haigestumist, kiirendab haiguse kulgu ning tõvest taastumist.  

 

Kurkumiinil  on võimas põletiku-, valu-  ja depressioonivastane toime

kurkum kuldne 1

Kaunist  kollast kurkumit on Indias meditsiinilise vürtsina kasutatud juba tuhandeid aastaid. Viimastel aastatel on aga lahti läinud kurkumi aktiivaine kurkumiini maruline uurimine.  Teadlastel on õnnestunud kindlaks  teha, et kurkumiin võitleb põletikuga blokeerides põletikku signaliseerivaid molekule (NF-kB). Oma võimsa toime tõttu võib kurkumiini  tõhusust  vabalt võrrelda  levinud valuvaigistitega. Ja  loomulikult tuleb märkida, et vastupidiselt levinud valuvaigistitele puuduvad kurkumil kõrvaltoimed.

Kurkum on tõhus põletikualandaja,  maksapuhastaja ja hormonaalne korrastaja. See imeline vürts on oma antioksüdantsete omaduste tõttu efektiivne  nii südameprobleemide, Alzheimeri kui vähkkasvajate korral.

Uuringutes on ka selgunud, et 500 mg kurkumiini päevas toimib  reumatoidartriidi puhul efektiivsemalt kui diklofenak.  Samuti on leitud, et kurkumiin toimib depressiooni korral sama tõhusalt kui tuntud  antidepressant Prozac.

NB! Rasvaga kombineerimine ja mustast piprast pärit bioperiin suurendab rasvlahustuva kurkumiini imendumist 2000%.  

 

 Berberiin alandab drastiliselt veresuhkru taset ja parandab ainevahetust 

berberiin

Berberiini näol on tegu alkaloidiga,  mida  leidub mitmetes taimedes, muu hulgas nii kukerpuus  kui Kanada koldjuures. Berberiin vähendab  glükoosi tootmist maksas ja parandab hüppeliselt insuliinitundlikkust. Berberiin võistleb efektiivsuses tuntud diabeediravimi Metforminiga ja seda ilma mingisuguste kõrvaltoimeteta. Metforminiga võib teatavasti muu hulgas kaasneda ka iiveldus, isutus, sooleprobleemid ja kõhuvalu.

Berberiinil on  tugev seente ja parasiitide vastane ning antibakteriaalne toime. Lisand pakub tõhusat leevendust nii südamehaiguste kui Alzheimeri sümptomite puhul.  

 

Punase riisi ekstrakt on looduslik  kolesteroolialandaja 

punane riis

Statiinid ehk kolesteroolialandajad on antatsiidide (maohappesuse  alandajate) kõrval ravimifirmade kõige  tulusam müügiartikkel.  Kolesterooli tootmise pärssimisega maksas kaasneb tugev surve kogu keha energiatootmisele, kuna blokeeritakse ka energiavitamiin Q10  tootmine. Statiinid mõjuvad raskelt  kogu organismile, tekitades lihasvalu, sõltuvushäireid, takistades ajutööd. Statiinid suurendavad tugevalt Parkinsoni ning rinnavähki haigestumise riski. Kurioosumina on üheks statiinide kõrvalnähuks ka südameprobleemide tekitamine.

Fermenteeritud punase riisi ekstraktil on  nn „halba“ kolesterooli vähendav toime, taim  sisaldab ainet nimega monakoliin K, mis toimib identselt Lovastatiiniga. Punase riisi ekstrakt suudab alandada nii LDL kolesterooli kui triglütseriidide taset ja  tõsta „head“ HDL kolesterooli.

5000 patsiendiga tehtud uurimus näitas, et punase riisi ekstrakt vähendas südamerabanduse riski tervelt 45% võrra. Toimeaine määr on erinevates preparaatides väga erinev, varieerudes isegi kuni 100 korda, seega tuleks ravi eesmärgil kindlasti valida kvaliteetne  lisand, kus on farmakoloogiliselt aktiivne doos toimeainet.

NB! Mainitud lisandid on väga väekad, seega tuleb neisse suhtuda lugupidavalt ja mitte üle doseerida.  Remargi korras olgu veel öeldud, et lisandid, ükskõik kui looduslikud, ei asenda siiski kunagi tervislikku elustiili, kvaiteetset toitu, piisavat  liikumist ja  und.