Kas toit ravib? Jah? Ei? Otsustage ise :)

ilus toit

Olen aastate jooksul kokku  puutunud sadade klientidega. Igaühega neist on minu jaoks kaasnenud mõni õppetund, uus teadmine, avastus või üllatus.  Osad neist on jõudnud minu juurde uudishimust, osad seoses lähedaste murega,  osad meeleheitest, osad  väsimusest ja valust,  osad  seoses kartusega tuleviku ees.

Paljud seoses tavameditsiinisüsteemis pettumisega.

Paljud seoses soovimatusega tarbida elukestvalt ravimeid või minna operatsioonile.

Paljud seoses kirgliku usu ja veendumusega, et keha saab alati ise hakkama, kui teda vaid toetada. Aga kuidas täpsemalt?

Tänapäeva maailmas, kus oleme kõik info üleküllusesse uppumas, pole probleem sageli mitte selles, et me ei teaks, mida teha, vaid pigem selles, kust leida motivatsiooni õigete valikute tegemiseks. Veelgi enam,  kust leida inspiratsiooni, et jääda endale kindlaks ja mitte lasta ümbritsevatel “heasoovijatel”  ja hädakraaksujatel oma otsuseid torpedeerida. Kuidas ignoreerida pidevalt korrutatavat mantrat, et meie kehad on abitud, määratud elu lõpuni kannatama ja et me ei saa enda jaoks ise midagi ära teha…

Lisaks toiduvalikute korrigeerimisele tuleb tõeliseks restardiks teha  häid valikuid ka mõttemustritrites ja elustiilis,  sest muul moel meie stressist ja toksilistest kemikaalidest pungil maailmas enam hakkama ei saa.

On selge, et kõike kohe ei jõua! Muutuseid peab igaüks tegema just sellises tempos, et need  oleksid jätkusuutlikud.  Lõppkokkuvõttes taandub aga siiski kõik vaid meie oma otsusele ohjad haarata ja oma tervisesse panustama hakata. Põhjalikult! Sihikindlalt! Elukestvalt!

 

ilus kapsel

Kas sa usud, et sa suudad või sa usud, et sa ei suuda – mõlemal juhul on sul õigus, on öelnud Henry Ford.  Niisiis, millesse otsustad uskuda? 

Inspiratsiooniks väike valik tagasisidet minu vaimustavatelt klientidelt, kes on otsustanud uskuda iseendasse. Kirjapilt muutmata, nimed muudetud:

 • Neeme (59), ülekaal, kõrge vererõhk, närvivalu: Tere, otsustasin teha väikese tagasiside . Need soovitused, mida Teie soovitasite on minu jaoks väga õiged. Olukord söömisharjumustes on muutunud, jälgin , mida söön, kui palju  söön, millal söön, muidugi on see alles väike algus ja pikk tee veel käija, kuid väikseid muutused on juba toimunud. Alguses läks 2kg kiirelt maha, pidasin seda liigse vee arvele, kuid nüüd on veel 1,5kg läinud, vööümbermõõt on kahanenud 121cm praeguseni 115cm -le. kõige suurem heaolu, mis üsna alguses kohe juhtus, oli mul vasaku jala närvivalu ehk põletik allapoole põlve, kuid see kadus teisel või kolmandal päeval peale soovitatud lisandi võtmist. See valu oli mul pikalt, neli, viis kuud, kuid seda enam ei ole, kergem on käia, riided mahuvad paremini selga, tunnen ennast mugavamalt, õnnelikumalt.

 

 • Leelo (41), rosaatsea: Käisin 05. juunil konsultatsioonil ning mõtlesin tagasisidet anda, kuidas mul läheb ja mõned küsimused küsida. Võtsin kõik ettepanekud kohe nn.töösse, mis konsultatsioonil sai antud. Muutuseid märkasin u.3 nädala pärast – näonahk läks puhtamaks ning ainevahetus kiiremaks. Praeguseks on olukord nii, et pean dieedist üldiselt kinni ning tarbin kõiki soovitatud lisandeid. Nägu on parem, oluliselt parem, kuid mitte korras. Olukord on stabiilne.

 

 • Tiina (28), kandidoos, peavalud ja madal immuunsus:……. kõik on supper, puhastus toimis niii hästi  ja  muidu muu asi kõik ok, teen ka muid põnevaid Su rituaale ja peavalud ka peaaegu täitsa ära jäänud,  kael selg pole kanged  ja käisin ka ninaarstil ja ei lasknud tõesti veel kõrvetada vaatas et kõik ninas oli  ilus ja pole nüüd ka immitsenud enam verd. Kõik need loodusasjad  toitumine keha puhastused on suurt imet  teinud ikka, niii hea tunne kehas:)

 

 • Angela (32), autoimmuunne kilpnäärmepõletik, Graves’i tõbi:  Käisin proove andmas paar nädalat tagasi. Arst ütles et proovid peaaegu et korras, samuti olen alla saanud 3kg. Issand, ma olen lihtsalt nii õnnelik, et kõik toimib 🙂

 

 • Eliise (38), autoimmuunne kilpnäärmepõletik, Hashimoto tõbi:  Peaaegu, et ei uskunud analüüse, kui nägin, et TSH on nelja kuuga  nii palju langenud ja antikehad on 1300-lt 260 peal . Seedimine töötab  ka palju paremini, need teed ja pulbrid on väga head olnud. Energiat on rohkem. Miks ma küll kõike seda varem ei teadnud?

 

 • Rebecca (33), autoimmuunne kilpnäärmepõletik Hashimoto tõbi, pikaajaline soov rasestuda: Ma olen nii õnnelik! 🙂  Tegin sinu soovitusel pühapäeval rasedustesti ja see näitaks kahte kriipsu. …  …Ma ei oska seda tänutunnet kohe sõnadesse panna.

 

 • Liisa (28), viljastumisraskused: Käisime Teie juures vastuvõtul koos abikaasaga 3 kuud tagasi. Olen püüdnud juba  3 ja pool aastat rasestuda, kuid see ei ole õnnestunud.  Oleme nüüd kõiki soovitusi väga täpselt järginud, teesid joonud ja lisandeid võtnud. Tänahommikune test näitas kahte triipu. Olen lihtsalt nii-nii  õnnelik.

 

 • Aili (32), krooniline põiepõletik raseduse ajal, kuudepikkused antibiootikumikuurid: Meie perre sündis 3.02 väike Markus. Tänan teid omalt poolt toetuse ja heade nōuannete eest tänu millele kulges viimane trimester ilma tervisemuredeta ning sündis probleemideta minu armas poeg!

 

 • Ene (46), aastaid kestnud aneemia, peensoole bakteriaalne ülekasv: Ma olen väga rahul oma ferritiiniga!!! Ei uskunud oma silmi!! Ja kolesterool tundub ka tubli olevat! Super! Me oleme õigel teel!

tablett1

 • Reeli (43), tsükli- ja nahaprobleemid:  Olen oma kompleksi nüüd otsa saanud. Tagasisidest märkasin, et mu menstruatsioon on kergem ja lühem ja seda kohe esimesel kuul. Nägu on väga hea, alustasin ka veebruari keskel  ja kasutan tooteid hoolega. Arvan ise, et need kaks asja kokku on mind väga kõvasti aidanud.

 

 • Annika (34), muutused emakakaelas, mõõdukas düsplaasia, plaanitud konisatsioon: Käisin täna günekoloogi juures vist 4 kord. Lõikusele pole vaja minna,  paranemine on olnud.

 

 • Marika (45), muutused emakakaelas: Tahaksin lihtsalt tagasisidet anda ja toetuse eest tänada 🙂 Lühidalt meeldetuletuseks, et viimati käisin oma murega, et naistearst suunas mind emakakaela konisatsioonile e. väikesele opile. Kui nad diagnoosivad haigusel 3 taset ja juuli kuus siis uuringuga kinnitati teine tase ja tungivalt soovitati lõigata ja mitte edasi lükata. Käisin nüüd tegemas erakliinikus uut PAP proovi ja see tunnistati negatiivseks. Uuele uuringule paluti tulla poole aasta pärast. Mul on tõesti väga hea meel 🙂

 

 • Margus (31), haavandiline koliit:  Hetkel ei kurda tervise üle..mai kuus oli korra päev kaks veritsust ja septembri alguses natukene aga see kadus päevaga. Ravimit viimati võtsin 2-3päeva mais 1g..kõik on paremuse poole ainult liikunud..sellel aastal olen ehk 2-3kuud võtnud kokku ravimit aasta alguses ja ka ainult 1gramm mitte 5grammi pentasat..hea on elada ilma ravimiteta ja näha et on võimalik see kui leppida oma kehaga ära ja austada..toita nii teadlikult kui võimalik.

pill

 • Jaana (35), ülekaal, vereringehäired, väsimus, veresuhkru taasakaalutus:  Olen jälginud soovitusi ja mu kaal on langenud 3-4kg. Ma lihtsalt jumaldan seda smuuti retsepti, tegin vist 2 nädalat järjest igal hommikul koriandriga smuutisid ja see on uskumatult maitsev 🙂 ….Ning kapsasalat erinevate köögiviljadega pole veel ka ära tüüdanud. Mu köök järjest täieneb heade (külmpressitud)õlidega ja seemnetega.

 

 • Toomas ja Kaie (65 ja 63),  kõrge kolesterool, ülekaal, väsimus, ärevus: Kolesterool on korras, perearst  ka imestas, et mida oleme teinud, enam  ravimeid ei pressinud. Liigesevalu  annab harvemini tunda. Rahulikum olen vist olnud,  need soovitused on väga hästi mõjunud meile. Saatsin sugulase ka Teie juurde, las hakkab ka toimetama.

 

 • Victoria (29), migreenid, pidevad põletikud, ärevus, väsimus:  Mul on läinud üllatavalt hästi.  Peavalu on olnud ainult paari korral. Kurgumandlid pole samuti põletikulised olnud ning põiepõletiku tunnet pole samuti olnud. Olen kõigest 99% kinni pidanud, lihtsalt on mõni üksik üritus kus vb tõesti on mõni toit mida poleks tohtinud, aga üldiselt olen toidu kohapealt olnud väga range ja ilma mingi põhjuseta pole keelatud asju tarbinud. Nüüd on energiat ka rohkem, seega sellest nädalast hakkasin trenni ka natuke tegema.

 

 • Liina (69a): Oma toitumise olen ise juba täielikult muutnud tingituna mõningatest terviseprobleemidest. Olen kuulanud intervjuud saatest *Hallo kosmos* , need soovitused ja nõuanded on mind palju aidanud ja on tõesti  muljetavaldavad.

 

 • Merje (31), pidevad põskkoopa- ja põiepõletikud, korduv igakuine antibiootikumiravi, diagnoositud immuunpuudulikkus:  Tundub et läheb hästi. Viimased neli kuud pole põletikke olnud.

 

 • Miina (21), akne:  Käisin umbes kuu aega tagasi konsultatsioonil akne pärast. Sõidan nüüd Inglismaale ja tunnen end nüüd palju enesekindlamalt ja rahulikumana, sest selline punane ja põletikuline akne on läinud. Vahepeal tuleb mõningaid tsüstilisi punne (just nimelt enne menstruatsiooni), aga muidu on üldmulje minu ja ka lähedaste arvates palju parem. Mul on tunne, et need toidulisandid mõjuvad väga hästi. Kokkuvõttes nahk ei ole küll täiesti korras, aga pean tunnistama, et ma ikkagi vahepeal ei pidanud ka 100% soovitustest kinni. Kuid juba see muutus, mis on toimunud on andnud mulle motivatsiooni ja tahet täpselt soovitusi jälgida

 

 • Terje (32), söömasööstud, ülekaal, seedeprobleemid:  Möödas on 16 päeva kui hakkasin  nõuannete järgi toimima. Sellega kõrval  avastasin paleo eluviisi. Kaotanud olen 6 kg ja isudest ma enam rääkida ei saa, sest neid pole enam. Ka söömis sööstud on kadunud. Vahel magusaisu siiski tuleb aga sellest olen jagu saanud. Ka seedimine on korras. Ole rõõmus ja tunnen end väga hästi.

 

 • Toomas (46),  II tüübi diabeet: Soovitused on andnud hea tulemuse, tänu. Arvan et suuresti tänu kahele purgile, millest pildil olev sai tühjaks.

süda1

 • Rainer (46), allergiad, väsimus, peavalud, ärevus:  Olen saanud nende soovitustega tervise täiesti kontrolli alla, peavalusid pole  juba 3 kuud esinenud, energiat on kõvasti juurde tulnud. Täiesti uskumatu! Kui juhtun sööma nii nagu vanasti, saan kohe aru, et tegin valesti. Varem ei osanud oma keha üldse kuulata. Lisandid on ka väga hästi mõjunud, teen kuure kindlasti edasi.

 

 • Maarika (31), endometrioos (IV staadium): Enesetunne on paranenud ja valusid tsüklite vahepeal peaaegu enam polegi. Aeg-ajalt siiski vahel määrib. Ka tsüklid ise on oluliselt vähem valusateks muutunud. Lisaks on toitumise muutmine mõjunud figuurile ülimalt positiivselt. Seega on mul väga hea meel!

 

 • Anete (25), refluks ja sellest tingitud hääle kähedus: Lisand on sobinud väga hästi. Hääl ei ole enam kähe ja röhitsusi ei ole peaaegu enam üldse.

 

 • Keiti (38), magusasööstud, ärevus: Üldine enesetunne on paranenud. Energiat on rohkem. Magusaisu on järgi andnud.  Võiksin jätkata samal viisil. Aga jah, läheb aina paremuse poole. Ka kaal langeb 🙂 Külmetushaigustest olen seni jäänud puutumata. Tütar sööb hoolega magneesiumi ja teisi lisaasju. Julgeksin väita, et ehk ta ei ole nii uimane enam, aga see vajab veel pikemat praktikat.

 

 • Kertu (32), söömasööstud, buliimia, kaalutõus: Sellest ajast peale läheb mul aina paremaks suhe söömise ja tasakaaluga elus. Uskumatu kui vähe oli vaja, et tuua nii tugev muutus – tunnen, et sain n ö jalad tagasi alla. Võtsin enamuse soovitatust kasutusele. Kontrollimatud söömasööstud jäid samal päeval peale kohtumist ära.

 

 • Kelli (20), soov langetada kaalu, hüpoglükeemia, nõrkus: Nüüdseks on see pearinglus ära kadunud ja tegelikult on väga hea olla. Olen kaotanud natukene üle kilo kaalu ja  kõht on koguaeg täis ning tunne on väga hea. Uus menüü on väga kõhtutäitev ja seega praktiliselt isu näksida või haarata magusa järele puudub.

 

 • Kaarel (39), refluks, halb enesetunne ja nõrkus hommikuti: Häid uudiseid – ma olen lahti saanud ~ 90% kõrvetistest ning hommikust halba enesetunnet ei ole nüüd enam üle 2 nädala esinenud. Ma otseselt ei oska öelda, millest need head uudised täpselt tulenevad. Saab ilusti elada ja ka trenni teha (vahepeal oli treenimine kõrvetiste tõttu praktiliselt võimatu)..

 

 • Viive:  (60-le lähenev): Kirjutan selleks, et teid tänada Hallo Kosmose loengute eest ja raamatu eest, loengut olen kuulanud kordi ja raamatu ostsin, kui olin raamatukogu oma läbi lugenud ja kogu aeg kange tahtmine oli alla joonida…. Olen väga palju abi saanud.

 

 • Mare (41): (krooniline väsimus, hormonaalne tasakaalutus, ärevus): Kirjutan, et tänada. Mul on nii palju parem.

 

To be continued… 🙂

 

Raputagem endalt piirangud ja hakakem uskuma! Kõik on võimalik!