Soojendav tervisenaps sombusteks sügispäevadeks

Kadedaks muutunud päikesest  tingitud   külmatunde   või  esimeste haigusnähtude peletamiseks tasuks aeg maha võtta ning kosutada  end  lõõgastava joogiga.

Tervist toov  märjuke  soojendab ja ergutab  ühteaegu  ning  paneb  pesapunuvad pahalased end peagi ebamugavalt tundma.  Vähemtähtis pole seegi,  et paratsetamoolil  põhinevate palavikujookidega võrreldes  ei ole sel kodusel  segul  ühtegi  kahjulikku kõrvaltoimet. Nii pole põhjust ka hiljem  kahetseda, et  haigusest paranemiseks on vaja kehal  end kaks korda tervendada –  esmalt ravimi kõrvaltoimest ja seejärel haigusest endast…

Kodune terav tervisejook koosneb „pühast kolmainsusest“ – ingverist, sidrunist ja Cayenne’i piprast. Teadmiseks veel, et maitsva dringi tarbimine pole sugugi limiteeritud vaid sügis-talvise rõskuse perioodiga, kosutav efekt on tagatud igal ajal, mil vaim ja keha vaid sooja käepigistust vajavad.

Retsept: Lõika tükkideks umbes 2 cm pikkune ingverijupp, lisa noaotsatäis (või rohkem) cayenne’i pipart ning kuum vesi.  Lase pisut jahtuda ning  nõrista tee sisse  poole sidruni mahl. Magusalembesed võivad  sidruniga koos lisada joogile ka  veidi  mett või steeviat.

Mõned tutvustavad sõnad peategelaste ülistuseks:

  • INGVER

Ingver  on looduslik valuvaigisti, mis leevendab gripiga kaasnevaid lihas- ja luuvalusid,  vähendab  piinavat  kurguärritust  ja toimib limavedeldavalt.  Peale tugevalt soojendava efekti omab ingver veel ka seedimist soodustavat  toimet, mõjudes leevendavalt  nii kõhuhädade,  refluksi,  gaaside kui  puhituste korral.  Ingver aitab tõhusalt nõrkusega kaasneva peapöörituse ja uimasuse puhul  ning on heaks abiliseks merehaigetele ning autosõitu mittekannatavatele lastele.

  • CAYENNE’I PIPAR

Cayenne’i pipar kuumutab keha seestpoolt ning  toimib põletavalt patogeenidele. Oma soojendava toimega varjutab Cayenne’i pipra aktiivaine kapsaitsiin tõhusalt ka kehas tekkivad valuaistingud.  Kui mitte ainult! Cayenne on  seedimist soodustava ja toksiinide väljutamist kergendava toimega, mõjub  põletikku vähendavalt ja rasvapõletust kiirendavalt.  Südame-veresoonkonna haiguste põdejatel  tasuks teada, et cayenne vähendab  kolesterooli ja triglütseriidide tootmist maksas, on  efektiivne verevedeldaja ning seda kasutatakse edukalt ka tromboosi ravimisel.

Madala libiido alla kannatajad võiksid  Cayenne’i pipart  tarvitada igapäevaselt,  kuna see kiirendab vereringet ja toimib  afrodisiaakumina.  Seoses rikkaliku C-vitamiini ja beetakaroteeni sisaldusega tõstab Cayenne’i pipar ka viljakust.

  • SIDRUN

C-vitamiinist punnis sidrun on suurepärane  kodune tervistaja.  See vili aitab kaasa pisut närtsinud immuunsüsteemi turgutamisele, kiirendab  keha puhastumist ning tekkinud lima vedeldamist-väljutamist.  Oma leeliselise iseloomuga vähendab ta kudedesse kogunenud happelisust  ja toetab neerude tööd.

Sidrun on kingituseks  ka  kõikidele südamehaigetele, kuna sisaldab isegi  rohkem kaaliumit kui õunad ja viinamarjad ning toimib tõhusalt kõrge vererõhu ja viletsate kolesteroolinäitajate korral.

Terviseks! Cheers! Cin Cin!