Helikobakter – probleem või mitte?

Refluks, kõrvetised, seedevaevused, nahaprobleemid, ärevus, Hashimoto tõbi jms autoimmuunhaigused, gastriit, mao- ja kaksteissõrmiksoole haavandid, maovähk on vaid mõned terviseprobleemid, mida kõrge immuunreaktiivsusega helikobakter tekitada ja süvendada võib.

Tegu on tüütu spiroheediga, kes kruvib end mao või peensoole alguse limaskesta ja paneb seal püsti õdusa majapidamise, tekitades sellega põletikku, parietaalrakukahjustusi, häirides muu kõrval ka organismi mineraalide ja vitamiinide omastamisvõimekust.

Reeglina saab immuunsüsteem Helicobakter pylori kontrolli all hoidmisega suurepäraselt hakkama. Probleem tekib siis, kui keha enesekaitsevōimekus mingil põhjusel häirub.

Allopaatiline meditsiin kasutab helikobakteri tõrjumiseks nn. kolmikravi (prootonpulba inhibiitorit ja kahte antibiootikumi), kuid olemas on ka rohkelt tõhusaid looduslikke lahendusi s.t. taimi ja kehaomaseid lisandeid, mis sama töö ära teevad ning ka kolmikravi edukusprotsenti suurendada aitavad. See on oluline teadmine, sest AB resistentset helikobakterit esineb järjest sagedamini.

NB! Oluline soovitus: kui ühel partneritest on helikobakteri infektsioon, siis tuleks kindlasti kontrollida ka teist, sest vastasel juhul on suur risk hilisemaks taasnakatumiseks.

Brokolis olev sulforafaan on vaid üks neist sadadest ainetest, mis helikobakterit pärssida aitavad. Orgaanilised brokoliidandid on endiselt tegijad, kellest ei saa üle ega ümber:)
Ülihea idanevusega mahedaid brokoliseemneid saab siit: https://toitumistarkus.ee/…/orgaanilised-brokoli…/

Rohkem saab lugeda siit: https://toitumistarkus.ee/mao-voi-kaksteistsormiksoole…/

See less